Dünyanın İlk Değişken ND Grad Filtresi

Aurora Aperture Inc, beş geçiş noktasına kadar değişen aralıklarla sert geçişli ND grad filtreyi sunarak dünyada bir ilke imza attı.

 

   ND grad filtre, görüntünün yalnızca bir bölümünde pozlamayı kontrol etmek için kullanılan yarım filtrelerdir. Değişken bir ND filtre, gücü farklı durumlarda uyacak şekilde ayarlanabilen genel bir poz kontrol filtresidir. Şimdiye kadar, bu iki filtre bir araya getirilmemişti. Fotoğrafçıların artık yüksek kontrastlı farklı durumlar için artık bir dizi ND grad filtre taşımaları gerekmeyecek.

 

Tasarım


   Kullanıcılar, PowerGXND'nin gücünü değiştirmek için arzu ettikleri pozlamayı elde edinceye kadar döndürmeliler. Ayrıca, kullanıcıların istenen pozlama değerlerini hızlıca araması için doğrudan okuma ölçeği de mevcut.

 

   Kullanıcıların PowerGXND'yi monte etmek için iki seçeneği var. İlki, hassas gücü ve konumlandırmayı elde etmek için filtrenin yukarı ve aşağı doğru döndürülmesini ve aşağı doğru hareket etmesini sağlayan ince bir lens adaptörü. Diğer seçenek, PowerGXND'in LEE Filtrelerinden veya Cokin'den gelen gibi kare filtrelerle kullanılmasına izin veren bir bağdaştırıcı.

 

   Aurora PowerGXND, Schott B 270i Ultra-Beyaz camdan ve yüksek kaliteli polarizasyon filminden üretilmiş. Bu arada, çok tabakalı nano kaplamaların, toz, su ve kirin püskürtülmesine yardımcı olmak için özel bir kaplama ajanının kullanılması durumunda, 4K video ve yüksek çözünürlüklü sensörlerin taleplerini karşılamak için yeterince yüksek görüntü kalitesi sağladığı da söyleniyor.

 

   Filtreler, 105 mm, 82 mm ve 62 mm olmak üzere üç farklı ölçüde sunulacak. Bunun yanı sıra ayrı bir plaka adaptörü ile birlikte kullanıldığında, şirket mevcut Cokin X-Pro, Cokin Z ve Lee Seven5 sistemleri ile uyumluluk sözü veriyor.

 

 

Fiyatlandırma ve ulaşılabilirlik

 

   Auroroa GXND şu anda Kickstarter'ı finanse ediyor ve hedefinin çok ötesine geçmiş durumda. Ellerinizi bir filtrenin üzerine koyduğunuzdan emin olmak için en az 94 dolar sunmanız gerekecek ve finansman 10 Şubat 2018'de sona erecek.

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography