Fujifilm, FinePix XP130 Sugeçirmez Kompakt Fotoğraf Makinesini Duyurdu

  

 

IP180 koruma standardına uygun olan kamera ile XP130, su altında 20m inilebilir ve toz girmesine karşı koruma da sağlıyor. Buna ek olarak 1.75m'lik bir yükseklikten düştüğünde korumaya sahip ve -10ºC kadar düşük sıcaklıklarda çalışmaya devam edebiliyor.


   Buradaki kiraç yeşili dahil olmak üzere altı farklı renkte piyasaya sunulan kamera, 16.4MP'lik arka aydınlatmalı bir sensöre ve 35mm açısından 28-140mm'ye eşdeğer bir odak uzaklığı sunan lense sahip.


   Kameranın akıllı telefonlar ve tabletlerle senkronize olmasını sağlayan Wi-Fi ve Bluetooth da XP130'da bulunuyor. Ayrıca, iOS ve Android kullanıcıları için mevcut olan Fujifilm Kamera Uzaktan uygulama kullanıldığında, konum bilgilerinin resimlere eklenmesi mümkün oluyor; INSTAX Paylaşım yazıcı sahipleri görüntülerini kablosuz olarak yazıcılarına da verebiliyor.


   Makine, 920k nokta çözünürlüğe sahip 3 inç LCD ekrana sahip. Fujifilm, bunun daha iyi görünürlük için yansımaları engelleyecek şekilde tasarlandığını belirtiyor.


   Diğer özellikler, görüntüleri canlı ve videoların sabit kalması için tasarlanmış optik görüntü sabitleme ile birlikte 10fps'lik patlamalı atış.

 

   Ayrıca, Full HD video kaydına ek olarak kullanıcılar Time-lapse Video özelliğini kullanmayı tercih edebilirken, Cinemagraph seçeneği hareketli görüntülerle hareketsiz görüntülerin çekilmesini sağlıyor.


   FinePix XP 130, Şubat ayında İngiltere'de £ 199 fiyatla satışa sunulacak.


Copyright 2016 - Digital SLR Photography