Deneyimlerin Zirve Yaptığı Fotoğraf Makinesi

Fujifilm’in üstün teknolojisi ve profesyonel fotoğrafçıların geri bildirimleriyle harmanlanan Fujifilm X-H1, X serisinin en sessizi oldu. Bu sayede yaban hayat çekimlerinde, sahne performanslarında, düğünlerde vb. çekimlerde fark yaratan X-H1, çok farklı ortamlarda kullanılabilen en donanımlı fotoğraf makinesi haline geldi.

 

Fujifilm, sağlam ve dayanıklı bir gövdeyi üstün fotoğraf kalitesi ve kolay kullanım ile birleştirdi. Fujifilm X-H1, son dönemlerin en donanımlı aynasız sistem makinesi olarak profesyonellerin dikkatini çekti. Pek çok teknik özelliği gövdesinde barındıran X-H1’i “deneyimlerin zirve yaptığı fotoğraf makinesi” olarak tanımlamak mümkün. Çünkü Fujifilm’in üstün teknoloji birikimi profesyonel fotoğrafçıların geri bildirimleriyle harmanlanarak pek çok yeni özellik geliştirildi. Önceki makinelerden daha aydınlık bir vizör, 1.04 milyon nokta LCD ekran, 673 gram ağırlıkla tüm X sistem objektiflere uyum, en düşük obtüratör sesi, çift SD kart, pürüzsüz video çekimleri ve wifi gibi pek çok özellik, fotoğrafçıları heyecanlandıran teknik özelliklerle bir arada sunuluyor.

 

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK

Fujifilm X-H1, geniş ve sınıf önderi 3.69 milyon noktadan oluşan yüksek çözünürlüklü, büyültme oranı 0.75x olan, yalnızca 0.005 san. ekran zaman gecikmeli ve 100fps yenilenme oranlı, olağanüstü yumuşaklıkta elektronik bir vizör kullanıyor. Vizör, önceki modellerden yaklaşık 1,6 kat daha aydınlık ve konu hareketini saptama ile odak ayarında daha hassas. 3.0 inç 1.04 milyon nokta LCD ekranı ise 90 derece yukarı, 45 derece aşağı ve 60 derece sağa doğru açılarak, yüksek açılı / alçak açılı / dikey alçak açılı çekimleri kolaylaştırıyor. Fujifilm GFX 50S modelinden sonra ve ilk defa X serisinde Fujifilm X-H1 modelinin üst yüzeyinde, ikinci bir LCD ekran (1.28 inç) buluyor. Pozlama telafisi ve beyaz dengesi dahil ayrıntılı bilgiler ve ana bilgiler buradan izlenebiliyor.

 

EN SESSİZ

Piliyle birlikte toplam 673 gram ağırlığında olan X-H1, bütün X sistem objektiflerle uyumlu ve yeni biçimli geniş bir tutak tasarıma sahip. Yapraklı yay şalteri ile deklanşör, tüm hassas fotoğrafik fırsatları yakalıyor. Bu mekanizma obtüratör sesini X serisi makineler tarihinin en düşük seviyesine getiriyor. Bu sayede X-H1, yaban hayat çekimlerinde, sahne performanslarında, düğünlerde vb. sessiz işlemler gerekli olduğunda en iyi seçenek haline geliyor.

 

 

PÜRÜZSÜZ VİDEOLAR

ISO 200-12800 aralığında aktif olarak kullanılabilen Fujifilm X-H1, 3 inçlik 1.04 milyon nokta hareketli bir dokunmatik LCD ekranla geliyor. X-H1, 3.69 milyon noktalık elektronik vizörüyle öne çıkıyor. 0.0005 saniyelik tepki süresi bulunan bu vizör, 100 fps görev yapabiliyor. Böylece optik vizör kadar gerçekçi bir deneyim yaşanıyor.

Fujifilm X-H1’de 24.3 megapiksel APS-C X-Trans CMOS III sensör bulunuyor. Sensörü güçlü X-Processor Pro işlemci ile destekleyen Fujifilm, modele yerleştirmiş olduğu 5 eksenli görüntü sabitleme özelliğiyle dikkatleri üzerine topluyor. Tam 5.5 durak avantaj sağlayan bu sistem sayesinde daha keskin fotoğraflar ve pürüzsüz videolar elde ediliyor. Elektronik perde ve EFCS sistemiyle donatılmış olan X-H1’de, 4K çözünürlüğünde 30 ve 24 FPS video çekimleri yapılabiliyor.

 

ÇİFT SD KART İMKANI

200 Mbps’lik bit rate değeri sayesinde video tarafında ne kadar ciddi olduğunu gösteren X-H1’de çift SD kart yuvası yer alıyor. Çift SD kart girişi sayesinde X-H1 ile video çekilirken kartlardan birinin dolması halinde herhangi bir kesinti yaşanmadan diğerine geçiş yapılıyor. Full HD çözünürlükte saniyede 120 FPS çekim yapabilen X-H1’de, geniş bir düzenleme desteği sağlayan F-Log desteği var. 4K videoları yaklaşık 16 dakika boyunca çekebilen X-H1’de kulaklık girişi de bulunuyor. X-H1’de yer alan yüksek kaliteli dahili mikrofonu aracılığıyla 24-bit ses kaydı yapılabiliyor.

Geliştirilen AF sistemiyle daha keskin sonuçlar veren X-H1, wifi ve bluetooth bağlantılarıyla akıllı telefon ile tabletler üzerinden uzaktan kontrol edilebiliyor.

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography