Kaliteli Çantalar

   NİSPETEN HAFİF BİR ekipmanla hareket halinde olacaksanız ve ayrıca ekipmanınıza hızlı erişim de sağlamak istiyorsanız omuz çantaları bu konuda en ideal seçenektir. Daha önceki sayılarımızda da ele aldığımız çanta incelemelerinde fazla para harcamadan üst düzey kalitede bulabileceğiniz çantaları ele almıştık: Tamrac Apache 6.2 ve Manfrotto BeFree Messenger modelleri geçen seneki incelememizde En İyi Ürün ödülümüzü kazanmışlardı, ayrıca en düşük bütçelere uygun kaliteli seçenekleri de size sunmuştuk.

 

   Gelelim asıl konuya: eğer bütçeniz sıkı değilse, kendinizi ödüllendirmek ve omzunuzda lüksün ve şıklığın yansımasının asılı olmasını istiyorsanız piyasada stil, tasarım ve kaliteyi çok yükseklere taşıyan seçenekler bulmanız da mümkün. Bu yazımızda tasarım ve malzeme açısından birbirinden çok farklı olan ama kamera ekipmanı ve laptopunuz için güvenli ve şık depolama sağlayan birbirinden güzel üst düzey üç çantayı inceliyoruz.

 

   Billingham’ın değişmeyen tasarımı ve Hadley Pro modelinin haki/ somon rengi bu çantanın bir fotoğrafçı çantası olduğunu ele verirken diğer iki modelin ise bu konuda daha gizli davrandığını söylemeliyiz. Gri renk dış kısmı sebebiyle ThinkTank Signature 13 modeli geleneksel günlük omuz çantaları görünümüne sahipken lüks ceviz derisi malzemesi ve şık tasarımıyla Ona Union Street modeli daha çok bir yönetici çantasını andırıyor. Farklı bir şeyler isteyenler için belirtelim: burada yer alan çantaların tamamı farklı renk seçeneklerine de sahip. Genel olarak baktığımızda üçünün de tasarımı birbirine benzer: ince profil tasarım, çantanın iç kısmına erişim için geriye katlanabilen geniş ön kapak ve hem içinde hem de dışında çok sayıda cep ve yuva.

 

   Bir fotoğraf makinesi ve az sayıda lens alabilecek biçimde tasarlanan bu çantalara ayrıca bir laptop ile filtre ve yedek batarya gibi aksesuarlar da sığdırabilirsiniz. Benzerliklerin tamamı bu kadar, bundan sonrasında her çantanın ayırt edici tasarımı ve özellikleri ortaya çıkıyor. Şunu aklınızda bulundurun: her ne kadar normalin üzerinde fiyat etiketlerine sahip olsalar da daha düşük fiyatlardaki omuz çantalarıyla tasarım açısından aynılar. Peki fazla parayı ne için ödüyorsunuz? Elbette yüksek malzeme kalitesine ve siz ekipmanınızı çantanızdan alıp bırakırken etrafınızdakilerden kazanacağınız saygıya (ve hiç şüphesiz ki biraz da gıptaya) ödüyorsunuz. Bu çantalara stil, kalite ve biraz ayrıcalıklı olma hissi için para ödeniyor. Bu çantaların bu kadar paraya değip değmedikleri size kalmış bir şey ama şunu belirtelim ki, gerçekten büyüleyiciler.  

 

 

Yazının devamı 68. sayıda.


Copyright 2016 - Digital SLR Photography