Fujifilm’den Telefoto ve Makro Çekimlerde Daha Güçlü Kareler

FUJIFILM’DEN TELEFOTO VE MAKRO ÇEKİMLERDE DAHA GÜÇLÜ KARELER

 

Fujifilm’in 80 yıllık fotoğraf üretim teknolojilerinin “en mükemmel ürünü” olarak ifade edilen GFX serisinin fotoğraf kalitesi, yeni objektiflerle daha da ileriye taşınıyor.

 

GFX objektif ailesinin yeni üyeleri FUJINON GF250mmF4 R LM OIS WR, 1.4XTelecoverter ve makro uzatma tüpleri, Mayıs ayı itibariyle satışa sunuluyor. Bu yenilikler ile GFX objektif sistemi, telefoto alanında önemli ölçüde genişleyecek. Eş zamanlı olarak piyasaya sürülecek olan “MCEX-18G” ve “MCEX-45G” makro uzatma tüpleriyle de makro fotoğrafçılığı alanında önemli bir gelişme sağlanacak. GFX serisi fotoğraf makinesi kullanıcıları için daha fazla imkanlar sunan bu yeni objektifler ve uzatma tüpleri, genişletilmiş çekim alanlarının yanı sıra yüksek çözünürlük ve zengin ton reprodüksiyonu ile en üst sırada yer alacak.

 

Fujifilm’in tescilli optik tasarım teknolojisi ile üretilen GF250mmF4 R LM OIS WR, 35mm formatta eşdeğer olarak yaklaşık 198mm odak uzaklığı veriyor. Sistem, gelecekte fotoğraf çözünürlüğü konusundaki gelişmeleri karşılayacak çözümleme gücüne de sahip. Objektif, yüksek çözünürlük performansı ve zengin bir bokeh etkisinin kombinasyonu ile her ortamın atmosferini yansıtacak kapasitede. “GF1.4X TC WR” 1.4x teleconverter’in takılması ile 35mm formatta eşdeğer olan yaklaşık 277mm telefoto çekimler, resim kalitesinde herhangi bir bozulma olmaksızın yapılabiliyor.

 

Aynı zamanda yeni ön tanımlanmış odak ayarı ile donanmış olan objektif, fotoğrafçının önceden objektif belleğine kayıt ettiği odak ayarlarını anında faaliyete geçirebiliyor. Magnezyum alaşımdan oluşan gövde, ürünün ağırlığını azalttığı gibi -10°C dereceye kadar çalışabiliyor. Toz ve iklime dayanıklı olma özelliğiyse, profesyonel fotoğrafçılar için her ortamda çekim yapabilme anlamına geliyor. Bunlara ek olarak eş zamanlı olarak Mayıs ayı içinde piyasaya sürülecek olan “MCEX-18G” ve “MCEX-45” makro uzatma tüpleri, her GF objektife takılabilecek ve böylece makro fotoğrafçılığı alanını genişletecek.

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography