Yongnuo yeni 50mm f / 1.4 II lensini tanıttı

Yongnuo , Canon benzeri lensler yapmaktan artık uzaklaşıyor. Orijinal 50mm f / 1.8 “Nifty Fifty” Canon benzeri lensi değiştirmenin yanı sıra, şimdi ise 50mm f / 1,4 lensi de yeni bir YN50mm f / 1.4 II ile de güncelliyor. Yongnuo, yeni otomatik odaklama sistemine sahip 7 bıçaklı diyaframa sahip lensle bokeh gücünü vurgulayan şirket, yeni 50mm f / 1.8 II lens için de ‘’ Süper Bokeh ‘’ sloganını kullanıyor.

 

Yongnuo'nun diğer yeni objektiflerinde olduğu gibi, yeni 50mm f / 1.4 II'de lens yuvasının yazılımını güncellemenizi sağlayan bir USB portu bulunuyor. Aynı zamanda Yongnuo, lensin canlı görüntü odaklama (live view focusing) özelliğine de sahip olduğunu belirtiyor. “Lv modu açıkken, bu lens özel açılardan veya tam olarak ekranın genişletilmiş görüntüsünden odaklanabilir.” Ayrıca mesafeyi değerlendirmenize ve manuel odaklamayı gerçekleştirmenize yardımcı olan odak mesafesi göstergesi mevcut.


YN 50mm f / 1.4 II'nin diğer özellikleri arasında; elektromanyetik diyafram (M / Av / Tv / P / B çekim modlarını destekler), cam optikler, gölgelenme ve parlamayı kontrol ederken ışık geçirgenliğini arttırmak için çok katmanlı kaplamalar, altın kaplama kontaklar, dayanıklı metal montaj ve odak mesafesi göstergesi mevcut.
 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography