Sony, yeni RX100 VI makinesini tanıttı

Sony, taşınabilirlik, esneklik, gelişmiş özellikler ve görüntü kalitesini birleştiren kompakt fotoğraf makinesi olan RX100 VI'yı duyurdu.

 

Sony, yeni kompakt makinesinin; 1 inçlik yükseltilmiş bir BIONZ X görüntü işlemcisine sahip 20,1 megapiksel Exmore RS CMOS sensörü, tüm çekim ortamlarında işlem hızını en üst düzeye çıkaran ve görüntü kalitesini en iyi hale getiren bir ön uç LSI'ya sahip olduğunu söylüyor. Kamera, tam AF / AE izleme ile saniyede 24 kare sürekli bir çekim hızına sahip. RX100 VI ayrıca, çerçevenin % 65'ini nesneler üzerinde 0.03 saniyeye kadar kilitleyen 315 odak düzlemi faz algılamalı AF noktalarını kullanarak, sınıfında dünyanın en hızlı otomatik odaklama hızına sahip konuma taşıyor.
Göz odaklama, önceki kameraların izleme performansından 2 kat geliştirilmiş. Ayrıca, izleme ve doğruluğu geliştirmek için bir konu etrafında AF noktaları yoğunlaştıran Yüksek Yoğunluklu İzleme otomatik odaklamasını kullanan ilk RX100 olarak karşımıza çıkıyor. 

Sony RX100 serisi kameralar için bir ilk olan yeni ZEISS® Vario-Sonnar T * 24-200mm F / 2.8 - 4.5 objektif, 24-70mm ve 70-200mm odak uzunluklarının gücünü tekil bir kompakt tasarıma sığdırıyor. Ayrıca makine 4 duraklı optik görüntü sabitleme özelliğine de sahip. Kameranın arkası, bir parmağınızı sürükleyerek ve dokunarak, çekilecek fotoğrafların odaklanma noktalarının seçilebilmesini sağlayan (180 derece yukarı, 90 derece aşağı), eğilebilir bir LCD dokunmatik ekrana da sahip.
Video kaydı alanında, RX100 VI 4K video çekebiliyor. Ayrıca, kameranın Hybrid Log-Gama (HLG) resim profilini kullanan bir “anında HDR iş akışı” için 4K HDR özelliği de bulunmakta. Diğer video özellikleri S-Log3 / S-Gamut3, 120p Full HD modu, resim profili, 240/480 / 960fps yavaş hareket ve proxy kayıt içeriyor.

Diğer özellikler arasında ise; sürekli olarak çekilen fotoğrafların grup oynatımı, bir zum kolu (özelleştirilebilir zum hızları ile), Anti-Distorsiyon Deklanşörü (1 / 32000s maksimum hız) tamamen sessiz çekim (mekanik obtüratör modu hala İsterseniz mevcut), Wi-Fi / NFC / Bluetooth bağlantısı var.Detaylar için : https://bit.ly/2xJw9pS


Copyright 2016 - Digital SLR Photography