MIOPS Capsule 360 : Çok yönlü hareket kutusu

Kamera tetikleme şirketi MIOPS, “en kompakt ve çok yönlü hareket kutusu” olarak adlandırdığı, yeni bir uygulama kontrollü hareket kutusu olan Capsule360'ı duyurdu. Her şeyi gerçekleştirmeyi amaçlayan bir hareket sistemi olarak duyurulan MIOPS Capsule 360, herhangi bir DSLR kamera, aynasız kamera veya akıllı telefon ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Eğimler, slaytlar, özel hareketler, konu / yıldız takibi ve 360 derece fotoğraf çekimi yapabilme özelliğine sahip.

 

MIOPS : “Projeleri ile hiç olmadığı kadar ileriye taşımak isteyen film yapımcıları ve fotoğrafçılar için MIOPS Capsule360 ideal bir arkadaştır ‘’ diye tanımlıyor.

Capsule360'ın 3 eksenli hareket sistemine sahip : Kutunun dışına pan yapabilir, isteğe bağlı tilts (L-Braketi) ile eğilebilir ve Kapsül Slider aksesuarı ile kaydırılabilir.


Hız ve yön, Bluetooth üzerinden iOS ve Android MIOPS akıllı telefon uygulaması kullanılarak kontrol edilebilir. Özel hareket yolları da akıllı telefon kullanılarak oluşturulabilir, akıllı telefonunuzu hareket ettirerek kameranın nasıl hareket etmesini istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Capsule360, eklediğiniz komutlarla hareketleri istediğiniz kadar tekrarlayabilir. Ayrıca MIOPS Capsule360, sahnedeki konuyu izleyerek, hem nesne hem de yüz izleme özelliğine sahip ve otomatik 360 ° ürün fotoğrafları çekmeye imkan tanıyarak, videolara için doğrusal ve kavisli hareketler oluşturmaya da elverişli olarak karşımıza çıkıyor. Zaman aralıklı çekim yaparken aynı zamanda aralık rampası, HDR ve uzun pozlama gibi gelişmiş efektleri de kontrol edebilir.

 


Capsule360'ın diğer özellikleri arasında, dahili şarj edilebilir pil (8 saatlik sürekli kullanım veya 1 haftalık zaman aralığı), harici USB güç kaynağı desteği, yalnızca 250g  ağırlığı ve uzunluğu en uzun boyutta sadece 105mm (~ 4.1in) olarak tasarlanmış.


Copyright 2016 - Digital SLR Photography