Digital SLR Photogprahy Kasım- Aralık 2019

 

 

Digital SLR Photography dergisi artık 2 aylık

Dergimize abone olarak hem indirimden yararlanabilirsiniz hemde her sayı adresinize kargoyla gönderilir.

Digital SLR Photography'nin e-dergi versiyonu yüklendi. Dergilerim uygulaması üzerinden derginize ister telefon ve tabletten isterseniz webden ulaşabilirsiniz. Dergilerim uygulamasını Android ve IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

  

Abonelikmerkezi.com üzerinden e-dergiye abone olduğunuzda e-mail adresinize 24 saat içerisinde kullanıcı bilgileriniz gönderilecektir.

 

Bu sayımızda Drone fotoğrafçılığı ile ilgili merak ettikleriniz özel dosyamızda...

 

Kasım-Aralık sayısında neler var? İçeriklere göz atın.

 

SAHİL YANSIMALARI

Bugün sahilde farklı bir şey çekin. James Abbott mümkün olan en kolay ve en vurucu ayna görüntüleri için alışılmışın dışına nasıl çıkılacağını gösteriyor.

 

SUALTI FOTOĞRAFÇILIĞINDA KURU KALIN

Bir akvaryumdan nasıl fotoğraf çekileceğini Caroline Schmidt anlatıyor.

 

VAHŞİ DOĞADA

James Abbott geniş açılı manzaralarınıza bir insan unsurunun nasıl ekleneceğini gösteriyor.

 

HADİ DAHA DERİNE İNELİM

Profesyonel manzara fotoğrafçısı Helen Dixon manzaralarınızda mesafedeki keskinlikten ödün vermeden geniş bir ön plan ilgi grubu istediğinizde nasıl sonsuz odak yaratacağınızı gösteriyor.

 

ODAK İSTİFİNİZİ YAPIN

Kompozit görüntünüzü mümkün olduğunca kolay hale getirmek için basit yaklaşımlarımız var.

 

YARATICI FLAŞ JELİ EFEKTİ

Carolıne Schmidt, Photoshop kullanarak stüdyo portrelerinize renk etkisi eklemek için yaratıcı ve basit bir çözüm gösteriyor.

 

İŞİN İÇİNE RENK KATIN

Yakaladığınız görüntülerdeki renkler üzerinde tam hakimiyet kurarak canlı ve aynı zamanda doğal görünen sonuçlar elde etmeyi öğrenin.

 

BİR PROFESYONEL GİBİ KESKİNLEŞTİRİN

Profesyonel bir portre fotoğrafçısının tercih ettiği bir araç olan High Pass filtresinin fotoğraflarınıza nasıl vurgu kattığını Caroline Schmidt size gösteriyor.

 

UZMAN TAVSİYESİ

Uzmanlarımız fotoğraflarını yorumluyor.

 

USTALIK SINIFI: SEYAHAT

İddia ediyoruz: bu yazıyı okumayı bitirdiğinizde hemen pasaportunuzu aramaya başlayacaksınız! İlerleyen sayfalarda sizler için hazırladığımız uzman çekim tekniklerini ve tavsiyeleri okuyup bir fotoğraf macerasına çıkacak ve kartlar dolusu harika fotoğraflarla döneceksiniz. Hazır mısınız?

 

FOTOĞRAF ATÖLYESİ: BİR BÖCEĞİN YAŞAMI

Minik böceklere ve canlılara fotoğraf çekecek kadar yaklaştığınızda uçma veya kaçma gibi bir huyları var. Ama bu durum amatör makro fotoğrafçısı Chris Colyer’ı onları yakalamaktan alıkoymuyor. Yakın-çekim uzmanımız Ross Hoddinott bu gizli görevde Chris’e yardımcı oluyor.

 

DRONE FOTOĞRAFÇILIĞI: GÖKTEKİ GÖZÜNÜZ

Droneların fiyat uygunluğu ve çeşitliliği.

 

CANON EOS 250D

Ufak boyutlu, hafif ve kolay kullanımlı olmasının yanı sıra geniş özellikli bir kamera arayanlar bu giriş seviyesi DSLR modeli çok sevecekler

Yongnuo LED YN808 Ringlight

Yongnuo’nun 800 Led ışıklı tepe flaşını inceliyoruz.

Dijital kameralar: Uygun fiyatlı en iyi modeller

İlk kameranızı almak ya da mevcut olanı güncellemek mi istiyorsunuz? O halde piyasadaki en iyi dokuz DSLR ve aynasız modele bir göz atın

Fotoğraf aksesuarları: Karbon-fiber tripodlar

Her fotoğrafçının hafif ve sağlam bir tripoda ihtiyacı var. Bu yüzden en beğendiğimiz karbon-fiber modelleri bir araya getirdik

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography