Digital SLR Photogprahy Temmuz-Ağustos 2020

 

 

 

Digital SLR Photography'nin e-dergi versiyonu yüklendi. Dergilerim uygulaması üzerinden derginize ister telefon ve tabletten isterseniz webden ulaşabilirsiniz. Dergilerim uygulamasını Android ve IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

  Abonelikmerkezi.com üzerinden e-dergiye abone olduğunuzda e-mail adresinize 24 saat içerisinde kullanıcı bilgileriniz gönderilecektir.

 

Temmuz -Ağustos sayısında neler var? İçeriklere göz atın

 

FLAŞ PORTRELER

Caroline Schmidt tarafından burada gösterildiği gibi, flaşı gün ışığı ile birleştiren basit ama akıllıca bir ışık tekniği ile stüdyo benzeri portreler elde edin.

MAKRO GÜZEL SANATLAR

Makro lensinizle sanatsal doğa görüntüleri yakalayın.

FANTASTİK IŞIKLANDIRIN

Peri ışıklarını çarpıcı ön plan ilgi grubu olarak kullanın ve Caroline Schmidt’in bu basit eğitimi ile düşük aydınlatmalı yaratıcı portrelerinize derinlik katın.

POZ HARMANLAMA

Uzun ve standart pozlamaları birlikte harmanlayarak her tarzın farklı karakteristiğinin tadını tek bir fotoğrafta çıkarın.

 

SOLDURMA VE YAKMA BECERİLERİ

Caroline Schmidt soldurma ve yakmanın nasıl ideal çözüm olduğunu anlatıyor.

 

TAKLİT BİR BOKEH EFEKTİ YARATIN

Portrelerinize sahte bokeh yaratmak için alan bulanıklaştırma kullanarak nasıl neşeli bir ruh ve hava verebileceğinizi öğrenin.

 

UZMAN TAVSİYESİ

Uzmanlarımız okur fotoğraflarını yorumluyor.

 

Ustalık Sınıfı: Harici flaş kullanımı

Kamera dışı flaş kullanımı portre çekimlerinizde devrim yaratacak potansiyele sahiptir; sahip olduğu aydınlatma efektleriyle yaratıcılığınızı bir anda genişleterek her türlü mekânı sizin için fotoğrafçılık açısından adeta bir cennete dönüştürür. Bu bölümde sizlere flaşı kamera dışında kullanarak neler yapabileceğinizi ve etkileyici portre yakalamanın yollarını göstereceğiz.

 

Fotoğraf Atölyesi: Doğanın izinde

Profesyonel manzara fotoğrafçısı James Abbott ve amatör Jon Cartledge doğanın sunduğu güzellikleri yakalayabilmek için erkenden yola çıkıyorlar ancak manzara fotoğrafçılığında işler nadiren yolunda gittiğinden bakalım ikilimiz karşılaşacakları zorluklarla nasıl başa çıkacaklar…

 

Giriş Rehberi… Drone fotoğrafçılığı

Dronelar fotoğrafçılar tarafından genellikle fotoğraf çekimlerini geliştirmek, güzelleştirmek için satın alınıyor fakat bu esnada yüksek-kaliteli videolar yakalama fırsatları göz ardı edilebiliyor. Bu sayımızda CAA-onaylı drone pilotu James Abbott drone ile havadan video çekiminin temellerini anlatırken film yapımcısı Philip Bloom ile de ödüllü çalışmalarındaki drone kullanımına dair bilgiler alıyor.

 

FUJIFILM GFX 100

Fujifilm’in orta-format GFX sisteminin üçüncü üyesi GFX 100, 102-megapiksellik muazzam çözünürlüğüyle aynasızlarda yeni bir çığır mı açıyor?

 

MANFROTTO GT BEFREE XPRO CARBON

Düzgün bir merkez ayak mekanizmasına sahip olan bu çok yönlü karbon-fiber seyahat tripodu alçak seviye yakın çekimler için ideal

 

SANDISK EXTREME

PRO SDXC hafıza kartı 32GB, 64GB & 128GB / UHS-II/ Ücretsiz RescuePRO yazılımı

 

 

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography