Digital SLR Photogprahy Kasım Aralık 2020

 

 

Kasım Aralık sayısında neler var? İçeriklere göz atın.

 

 ALTIN SAATİ ÇEKİN

Gündoğumu ve günbatımını en iyi ışıkla çekmek için doğru tipte filtre kullanın. James Abbott tersine kademeli ND filtrelerin neden altın saat çekmek için ideal olduğunu açıklıyor.

 

ARKADAN AYDINLATILMIŞ PORTRELER

Caroline Schmidt size arkadan aydınlatılmış bir altın saat portresini doğru pozlamak için flaşı gün ışığına nasıl katacağınızı gösteriyor

MİNİMALİST DENİZ MANZARALARI

Bir on stop ND filtre kullanarak uzun pozlamada sahil minimalizminin dünyasını keşfedin.

 

EĞLENCELİ ÇERÇEVELER

Caroline Schmidt sadece yapması eğlenceli olmakla kalmayıp aynı zamanda yeni yıl için ailenizin portresini yenilemenin de eşsiz bir yolu olan aile dostu bir eğitimi paylaşıyor.

 

BEŞ DAKİKADA ÇERÇEVE DÜZELTME

Aile çekiminizi illüzyonun duvara asıldığında en iyi haliyle görünmesini sağlamak için bu beş dakikalık teknik ile bitirin.

 

GÖKYÜZÜNÜ SANİYELER İÇİNDE DEĞİŞTİRİN

Manzaralarınızı düzeltmek için bu basit düzenleme eğitimi ile tatsız, parlak mavi gökyüzünüzü ince bulutlar ve ilginçlik ile değiştirin.

 

BİR NOSTALJİK FİLM EFEKTİ EKLEYİN

Caroline Schmidt tarafından sunulan ve siyah beyaz filmi tekrar yaratan bu teknik ile görüntü kalitenizi düşürün ve cazibesini yükseltin.

 

KIŞ

DIŞ mekân portreleri, yaban hayatı, manzaralar, natürmortlar, yakın çekimler, stüdyo portreleri… bu mevsimde herkes için sarılacak bir şey var, işte bu yüzden bu rehberde fotoğrafçılar için kışı neyin özel kıldığına dair derinlemesine bir inceleme göreceksiniz. Yeni bir şeye başlamak için mükemmel bir zaman, o zaman hadi başlayalım!

 

HIRÇIN NEHİRLER

Su manzara görüntülerine hareket, enerji, ışık, yön ve yansımalar katar. Bu yüzden, bu ayın fotoğraf atölyesi için okuyucu Jennı Rogers'ı kadrolu yazar ve profesyonel manzara fotoğrafçısı Ross Hoddinott'un yardım eliyle üç muhteşem nehir sahnesini yakalamak için davet ettik.

 

BÜYÜK RÖPORTAJ: LONDRA ARIYOR

Dünyanın en eski ve en büyük şehirleri arasında olan, iki bin yıla yayılan tarihi ile londra, gezegenin en çok fotoğraf çekilen yerlerinden biridir. George Johnson, Caroline Schmidt'e gizli sırlarını keşfederken fotoğrafçılara rehberlik etmesi için yazdığı yeni kitabı Photographing London hakkında konuşuyor.

Drone Fotoğrafçılığı: Yaratıcı Drone Fotoğrafçılığı

Diğer herhangi bir kamera türü ile mümkün olmayan yollarla dünyanın fotoğrafını çekerek dronunuzun yaratıcı potansiyelini serbest bırakın. CAA onaylı drone pilotu James Abbott, temel tekniklerden dünyayı sunum şeklinizi kelimenin tam anlamıyla büken daha sürreal yaklaşımlara kadar değişen panoramik görüntüleri nasıl çekebileceğinizi gösteriyor.

 

SONY ALPHA 7R III

Piyasaya sürülmesinin üzerinden iki yıldan biraz fazla bir süre geçtikten sonra, Sony A7R III’ün yeri dolduruldu ve onu kelepir hale getirdi. James Abbott bu modern klasik üzerine düşüncelerini paylaşıyor.

 

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art

Methedilen perspektifi, ultra yüksek netliği ve çarpıcı bokeh özelliği, bu lensi portre optiklerinde son nokta yapıyor

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography