Digital SLR Photography Mart 2013 Sayı 8

Ayın Tekniği: Yansımalar

Yansımalar, ışığı ve rengi taklit ederek göz alıcı görseller yaratmanızı sağlayan genel bir olgudur. Yansımaları, kompozisyonunuza ilgi katmak için kullanabilir ya da kompozisyonunuzu tamamen yansıma üzerine kurabilirsiniz. Her ikisinde de harika sonuçlar alacaksınız.

ÇEKİM TEKNİKLERİ

Değerli anları ölümsüzleştirin

Çocuklarla çalışmak çoğu zaman zorlayıcı olabilir. Ancak burada vereceğimiz ipuçlarını kullanarak eğlenceli çocuk portreleri çekebilir, hatta bu çekimi, yeniden çocuk olmak isteyen yetişkinlerle de gerçekleştirebilirsiniz.

Bahçe kuşları

Kuş fotoğrafları çekmek için uzaklara gitmek yerine, kendi bahçenizi kullanarak çekim yapabilirsiniz.

Renk patlamaları yaratın

Evde uygulayacağınız basit bir yöntemle gıda boyalarını çarpıcı soyutlamalara dönüştürebilirsiniz.

Günden geceye time-lapse tekniği

Günden geceye time-lapse tekniğiyle çekim yapmak, günün belli bir saatinde yapılan çekimlere göre çok daha zor bir iştir. Ancak burada vereceğimiz yöntemleri kullanarak bu etkileyici tekniği kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Manzara siluetleri

İyi bir siluet görüntüsü yakalamak zor olabilir. Ancak buradaki ipuçlarını göz önünde bulundurarak görsellerinizi güçlendirmeniz mümkün

Çevrenizi monitörden görün

Bu basit ama eğlenceli optik illüzyon tekniğini kullanarak çevrenizdekileri geleceğin teknolojisine şimdiden sahip olduğunuza inandırabilirsiniz.

Tavsiye Merkezi

Daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak uzman görüşleri

Fotoğraflarınızı Mükemmelleştirin - İştah acıcı bir sanat

Eğer yemekleri fotoğrafçılık kadar çok seviyorsanız, bir ziyafetin içindesiniz demektir. Şef şapkanızı ve kameranızı alın ve mutfak içinde ya da dışında, leziz görünümlü fotoğrafların nasıl çekildiğini öğrenin.

Fotoğraf Uzmanı: Vahşi Yaşam

Harika bir vahşi yaşam fotoğrafı çekmek için dikkat çekmeden hareket edebilme kabiliyetine, yeteneğe, çok sabırlı olmaya ve bir de bizim geniş kılavuzumuza ihtiyacınız olacak.

DİJİTAL KARANLIK ODA

Manuel seçim

Akıllı seçim ve araçları hızlı ve kullanışlıdırlar ancak detay çalışmalarında manuel seçim yapmak size en iyi sonucu verir.

Dijital çapraz-işleme

Karanlık oda zamanlarından kalma ve zamanında çok sevilen bu fotoğraf işleme tekniğini bir de Lightroom aracılığıyla modern yöntemler kullanarak deneyin.

Temel Raw

Raw görsellerde hâkimiyet büyük ölçüde elinizin altındadır. Raw İşlemenin temel adımlarını bilin.

Renk dengesizliği

White Balance ile oynamak sadece renk dengesizliğini düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda görselin havasını da değiştirir. Bunu nasıl yapacağınız ise burada…

TEST MERKEZLERİ

Nikon D3200

Canon EOS M

Digital SLR fiyat ve karşılaştırma listesi

Kompakt Sistem Kamera listesi

 

Digital SLR Photography Mart 2013 Sayı 8


Copyright 2016 - Digital SLR Photography