Digital SLR Photography Aralık 2013 Sayı 17

ÇEKİM TEKNİKLERİ

Hareketli Hayvan Portreleri

İnsan hayatının enerjisi bol, hayat dolu ve eğlenceli canlıları olan evcil dostlarınızın harika karelerini yakalamak istemez misiniz? O halde ilerleyen sayfaları dikkatle inceleyin

Uzun Pozlanmış Deniz Manzaraları

10 stop ND filtre kullanarak çekebileceğiniz en güzel manzaralardan biri deniz kıyılarıdır. Küçük bir dokunuşla bu harika manzaraları mükemmel bir sanatsal görsele dönüştürebilirsiniz.

Havai Fişek Gösterileri

Havai fişek gösterilerini mutlaka izlemişsinizdir. Fotoğrafçı Tim Gartside, bu harika manzaraları fotoğraflarken dikkat etmeniz gereken temel noktaları anlatıyor.

TAVSİYE MERKEZİ

Daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak uzman görüşleri

KAMERANIZI TANIYIN

Bölüm 5: Beyaz Dengesi

Beyaz Dengesi nedir? Çekim yapılan ortama uygun beyaz dengesi profillerini belirleme

KIRSAL MEKÂNLAR

Şimdiye kadarki en iyi portrenizi çekmek ister misiniz? Sizin için önde gelen uzmanlardan oluşan bir takım oluşturduk. Bu ay, uzman fotoğrafçılar Paul Ward ve Bjorn Thomassen kırsal mekânlarda göz alıcı portreleri nasıl yakalayabileceğinizi anlatıyorlar.

Farklı Bir Göz

Yakın-çekim eklentisi

Makro fotoğrafçılığa giriş yapmanın en ucuz ve kolay yolu

 

KEŞİF ZAMANI

Fotoğrafçılık sektöründe yer alan mucitler, icatları ve yaratım süreçleri

 

DİJİTAL KARANLIK ODA

Altın Saat Etkisi

Yaz akşamlarının sıcak ışıkları insana huzur veren bir sahne ortaya koyar. Curves ve Burn araçlarını kullanarak bu huzurlu sahnenin altın ışıklarını fotoğraflarınıza ekleyin.

Minyatür Sahne Oluşturun

Hava şartlarından dolayı dışarı çıkıp fotoğraf çekemiyorsanız arşivinizi karıştırın, güzel bir fotoğraf seçin ve burada anlattığımız minyatür sahne efektini uygulayarak eğlenceli sonuçlar elde edin

Hayatın Dokusunu Değiştirin

Photoshop’un yüzlerce farklı işlevi var ve şüphesiz ki tamamında usta olmanız zaman gerektiren zor bir süreç. Ancak en çok işe yarayan katman, katman maskesi ve Blend modları gibi özelliklerini iyi derecede bilmeniz sizi birkaç adım ileriye götürecektir. Şimdi bu üç işlevi bir arada kullanalım.

PORTFOLYO

Anıl Bölükbaş - Işığın Bedenle Dansı

TEST MERKEZİ

Canon EOS 70 D

70-200 mm Telezoom lensler

Yeni yıl hediye rehberi

 

Digital SLR Photography Aralık 2013 Sayı 17


Copyright 2016 - Digital SLR Photography