Digital SLR Photography Aralık 2014 Sayı 29

ŞİPŞAK

Haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğrafları seçiyoruz.

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Düşük Bütçeli Softbox

Profesyonel portre fotoğrafçısı Paul Ward sadece bir çarşaf ve Tepe flaşı kullanarak nasıl yumuşak ışıkla aydınlatılmış portreler çekebileceğinizi gösteriyor. İlginizi mi çekti? Buyrun o halde…

Alacakaranlık Manzaraları

Günbatımı ile akşam karanlığı arasında kalan mavi saatler manzaraları çekmek için en ideal zaman dilimidir. Manzara ve seyahat fotoğrafçısı Lee Frost size bunun nasıl yapılacağını gösteriyor.

Makrosu Damlacıkları

Yılın bu zamanları hava genelde Rüzgârlı ve yağmurlu olduğu için dışarıda Makro çekim yapmak zordur. Close – Up uzmanı Sharon Johnstone size harika bir iç mekân Makro tekniği anlatıyor.

SON AŞAMA

Monokrom Etkisi

Siyah Beyaz fotoğraflarınız etkileyici değiller mi? Adobe Lightroom kullanarak 5 dakika içerisinde onları ayağa kaldırın.

Gradient Map Kullanımı

 Photoshop elements programında Gradient Map aracını kullanarak zengin tonlu Siyah Beyaz görseller oluşturmayı öğrenin.

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak uzman görüşleri

AİLE ALBÜMÜ

Romantik Çift

Uzman fotoğrafçı ve Nikon elçisi Kate Hopewell – Smith, çift fotoğrafları çekerken karşılaşacağınız zorlukları aşmak için kullandığı teknikleri ve yaklaşımları paylaşıyor.

FOTO DÜELLO

Kıyı Muharebesi

Farklı yaşlardaki iki manzara fotoğrafçısı İngiltere’nin Güney – Batısında, erken bir saatte çarpışıyorlar. Sahildeki nefes kesen bu uzun – Pozlama düellosunu kimin kazanacağını merak ediyor ve tanık olmak istiyorsanız, hemen okumaya başlayabilirsiniz.

iPad  - Fotoğrafçının sağ kolu

Hey! Ipad’li. Angry Birds oyununa biraz ara ver. Şimdi fotoğrafçılık için ipad tabletinizi en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Bu yazının sonunda cihazınızın fotoğraf işlerinizde adeta bir iksir olduğunu anlayacaksınız!

FARKLI BİR GÖZ

Filmli SLR zamanlarında kullanılan ve hâlâ çok iyi sonuçlar veren lensleri dijital kameralarınızda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu ayki konumuz: Lens adaptörleri.

PORTFOLYO

Özkan Özmen - Afrika Savanında Strobist Denemeler

KESKİN KENAR

Lee Frost - Benim Afrikam

EKİPMAN / İNCELEME​

Giriş Seviyesi Kamera Rehberi

Hediye Rehberi

 

Digital SLR Photography Aralık 2014 Sayı 29


Copyright 2016 - Digital SLR Photography