Digital SLR Photography Haziran 2015 Sayı 35

KESKİN KENAR

Lee Frost – Buzulca

ŞİPŞAK

Haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Yansıma Zamanı

Normalde herhangi bir şeyin sizinle modelinizin arasına girmesini tavsiye etmeyiz. Ama Caroline Schmidt bu sefer tam da bunu öneriyor.

Büyülü Ormanlar

Kafanızda oluşan görüntüyü yakalamanız için bazen tek yapmanız gereken beklemektir. Helen Dixon anlatıyor.

Hayvanat Bahçesinde Bir Gün

DSLR Photography ekibi, Hayvanat bahçesinde geçireceğiniz bir günü, bir fotoğraf gezisine nasıl dönüştüreceğinizi anlatıyor. İşte harika hayvan portreleri yakalayabilmek için ipuçları

SON AŞAMA

Hayvanat Portreleri

Hayvanat bahçesindeki canlıları fotoğraflamayı sevenlerdenseniz Jordan Butters’ın Siyah Beyaz Fine – Art işlemesine bayılacaksınız.

Rays ile Işıltılı Kareler

Etkileyici Güneş ışınlarını aramaktan yoruldunuz mu? İşte size bu işi kolayca yapabilen ve harika sonuçlar veren bir eklenti…

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak uzman görüşleri

USTALARIN GÖZÜNDEN RAW

Profesyonel bir fotoğrafçının işlenmemiş Raw dosyalarına gizlice göz atma şansınız olsaydı, işlenmiş fotoğrafla arasındaki farkı görüp işleme sürecinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirdiniz. Bu ay üç profesyonel fotoğrafçıya aynı Raw dosyasını vererek bunları nasıl işlediklerini görmenizi istedik.

MANZARA ÇEKİMİNDE TEMEL BECERİLER

İç açıcı, Ruhu ferahlatıcı, harika manzaraları hangimiz sevmeyiz ki! Hiç şüphesiz güzel manzaralara olan bu sevgimiz yüzünden manzara fotoğrafçılığı en popüler fotoğrafçılık türü. Elbette iyi manzara fotoğrafları, Bas – Çek yöntemi ile elde edilmiyor. Manzaranın gerçek güzelliğini, karakterini ve havasını ortaya çıkartabilmek için bazı yeteneklere sahip olmalısınız.

BÜYÜK RÖPORTAJ

Süper Kahramanlarla Geçmişe Dönüş

Süpermen 16.yy kıyafetleriyle nasıl görünürdü? Ya Hulk bir dük olsaydı? Jordan Butters Süper Kahramanları farklı yorumlayan projesiyle ilgili profesyonel fotoğrafçı Sacha Goldberger ile görüştü.

HUBBLE’IN 25 YILI

NASA, Hubble uzay teleskobunun 25.yılını kutlarken, biz de Hubble’ın dünyanın etrafında dönüşü esnasında çektiği harika fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedik.

EKİPMAN / İNCELEME

Nikon D7200

Pentax 645Z

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ADOBE PHOTOSHOP

1.Frequency Seperation

2.Hayatın Dokusunu Değiştirin

3.Wet Plate Tekniği

4.Rays Plugin ile Işık Hüzmesi

ADOBE LİGHTROOM

5.Lightroom Adjustment Brush

6.Siyah Beyaz Fineart Tekniği

 

Digital SLR Photography Haziran 2015 Sayı 35


Copyright 2016 - Digital SLR Photography