Digital SLR Photography Ağustos 2015 Sayı 37

KESKİN KENAR

Brandon Cawood – İsimsiz Kahramanlar

ŞİPŞAK

Haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Fotoğrafçılığa yeni giriş yaptıysanız veya para kazanmak umuduyla başka bir alandan düğün fotoğrafçılığına geçmeyi düşünüyorsanız kapının ucundan içeriye şöyle kısa bir göz attığınızda muhtemel rakiplerinizin çokluğu karşısında şaşkınlığa düşmeniz normal… Ancak bu, gözünüzü asla korkutmasın! İşte size bu alanda başarılı olabilmeniz için fikir verebileceğini düşündüğümüz 30 harika ipucu…

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Işığa Doğru

Çekeceğiniz sahne için filtreler uygun değilse ve kontrast, sensörünüzün imkânlarını zorluyorsa elden ne gelir ki? Ross Hoddinott pozları harmanlayarak bunun nasıl üstesinden geleceğinizi anlatıyor.

Portre Çekimlerinde Filtre ve Flaş Kombini

Bir yandan güzel bir arka plan Bokehi elde ederken diğer yandan gün ışığıyla flaş ışığını karıştırmak çok karmaşık görünebilir. Jordan Butters tüm bunları yapmanın ufak sırlarını sizlerle paylaşıyor.

Lezzetli Kareler

Evinizde ağız sulandıran görseller çekmek istemez misiniz? Özenli bir kompozisyon ve bir kısım ekipmanla, yemek fotoğrafçılığı hiç de zor bir şey değil. Jordan Butters anlatıyor.

Arkadan Aydınlatma

Gelincik kadar sembolik ve harika çok az çiçek vardır. Caroline Schmidt bu çarpıcı yaz çiçeklerinin zarafetini birkaç dakika içinde görüntülemenin yollarını gösteriyor.

SON AŞAMA

Arka Fon Renk Değişimi

Bu bölümde Jordan Butters bizlere sonsuz perdenin önünde çekilmiş fotoğrafların arka fon rengini değiştirmeyi gösteriyor.

Hayalsi Petzval Lens Etkisi

Artık mazi olmuş bir devirden kalma girdap biçimli Bokeh-vari Efekt ile fotoğrafa bakanların dikkatini istediğiniz noktaya yönlendirin.

YAZ ÖZEL – ÇİÇEK RÜYASI

Etrafı parlak renklerle donanmış ışık saçan kır çiçeklerinden, tek başına bile doğanın zarafetini simgeleyebilen, sessizce salınan bir yaprağa kadar tüm yaratıcı çiçek portreleri için sizlere uzman tavsiyeleri veriyor, favori tekniklerimizi paylaşıyoruz. İşte sizin için derlediğimiz on harika öneri…

RENK

Renk, fotoğrafçılıkta oldukça önemli bir konudur. Renkler fotoğrafa sadece gerçekçilik katmakla kalmaz, aynı zamanda fotoğrafın modunu ve izleyicinin tepkisini de belirler. İlerleyen sayfalarda renklerin farklı şekillerde kullanımını görecek, ondan en iyi şekilde faydalanmanın yollarını öğreneceksiniz.

EKİPMAN / İNCELEME​

Pentax K-S2

Olympus OM-D E-M5 MARK II

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ADOBE PHOTOSHOP

1.Siyah – Beyaz Fotoğrafları Renklendirin

2.Akıllı Keskinleştirme

3.Arkaplan Rengini Değiştirin

4.Petzval Lens Etkisi

ADOBE LİGHTROOM

5.Lightroom’da Slayt Gösterisi Hazırlayın

ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS

6.Fotoğrafınıza Bokeh Ekleyin

7.Sonbahar Etkisi Yaratın

 

Digital SLR Photography Ağustos 2015 Sayı 37


Copyright 2016 - Digital SLR Photography