Digital SLR Photography Ekim 2015 Sayı 39

KESKİN KENAR

Phil Makanna – Hedefi Yüksek Tutun

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Ev Stüdyosu Portreleri

Caroline Schmidt stüdyo çekimleri sezonunu hızlı ve dramatik portreler çekmek için gayet basit ama etkili olan harici flaş tekniğiyle açıyor.

Kasvetli Sular

Yaz yerini güze bıraktı. Soğuk ve kapalı günler yaklaştıkça sahiller daha da boşalacak ve uzun pozlama severlere gün doğacak. Helen Dixon blur efekti ve doku arasındaki dengeyi kurmak için edindiği deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.

Makro Panorama Fotoğrafçılığı

Franci Van der Vyver güzel bir bokeh etkisi ve iyi bir kompozisyonla makro çekimlerinizi yaratıcı bir şekilde birleştirerek onlara nasıl yeni bir hava katacağınızı anlatıyor.

Kalabalıkta Bi Başına

Bir mekânın sadece size kalmasını istediğiniz oldu mu hiç? Turistlerden, selfie meraklılarından ve kalabalıktan sıkıldıysanız, Jordan Butters size denemeye değer bir teknikten bahsediyor.

SON AŞAMA

Dinamik Aralık

Dinamik aralık genişletmek her zaman çarpıcı HDR efektler vermek anlamına gelmiyor. Lightroom ile daha usta düzenlemeler yaparak fotoğraflarınızda dinamik aralığı genişletin

UZMAN TAVSİYESİ

Uzman fotoğrafçıların fotoğraf yorumlamaları

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Otomobil Uçar Gider

Amatör fotoğrafçı Bill Jefferies, profesyonel fotoğrafçı Dean Smith ile otomobilleri fotoğraflayacak. En lüksünden bir Porsche ve sürekli değişen hava şartlarıyla bakalım neler yapabilecekler.

DOĞA ÇEKİMİ

Özne veya yaşam alanı ne olursa olsun; merak uyandıran, etkileyici vahşi yaşam fotoğrafları yakalayabilmeniz için teknik, ekipman ve arazi becerisine ihtiyacınız var. Sizler için hazırladığımız bu sayfalardaki bilgileri kullanarak siz de profesyonel kareler elde edebilirisiniz.

BÜYÜK RÖPORTAJ

Derinlerde

Yönetmen ve macera fotoğrafçısı Tyler Stableford, Caroline Schmidt’e hem konu hem de hırs açısından devasa boyuttaki kişisel hayalini nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyor.

FARKLI BİR GÖZ

Kablosuz Flaş Sistemleri

Flaş fotoğrafçılığı, hiç şüphesiz ki birçoğumuzun zorlandığı ancak deneme yanılma yöntemiyle geliştirilebilecek bir alandır. Neyse ki günümüz teknolojisinde fotoğraf makinesi ile flaş arasındaki iletişim oldukça gelişti. Bu ay sizler için uygun fiyatlı tetikleyicileri ve flaşları ele aldık.

EKİPMAN / İNCELEME​

Canon EOS 5DS R

Lytro Illum

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ADOBE LİGHTROOM

1.Dinamik Aralık

2.Lightroom Web Modülü

3.Profesyonel Keskinleştirme

ADOBE PHOTOSHOP

4.Minyatür Sahne

5.Dövme Sanatı

6.Photoshop Seçim Araçları

 

Digital SLR Photography Ekim 2015 Sayı 39


Copyright 2016 - Digital SLR Photography