Digital SLR Photography Kasım 2015 Sayı 40

KESKİN KENAR

John Lewis – Ayı ile Tavşan!

HABERLER

Türkiye’den ve Dünyadan haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Sokakta Hayat Var

Şehirler gece gündüz demeden harika ışıkları ve ilginç insanlarıyla yaşam doludurlar. Kameranızı kapın, gözlerinizi dört açın ve sizi bekleyen kareleri keşfedin. Sokak fotoğrafçısı Damien Demolder anlatıyor.

Uzayıp Giden Yollar

Uzun pozlama denemeyi hiç düşündünüz mü? Jordan Butters alacakaranlıkta trafik ışıklarının nasıl fotoğraflanacağını göstermek için sizi yoldan çıkarıyor.

Dengeli Beslenme

Fotoğrafçı Dina Belenko günlük yaşamımızdaki objeleri sanat haline getirme konusunda uzmanlaşmış. Belenko, olasılığın ucunda salınan göz aldatıcı kompozisyonlarıyla ilgili ipuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Düzenleme İçin Çek

Bir fotoğrafı kasıtlı olarak düşük pozlamak aslında birçok fotoğrafçının metotlarınızı sorgulamasına sebep olabilir. Jordan Butters modern dijital fotoğrafçıların benimsediği bu popüler doğal ışık portre tekniğini anlatıyor.

SON AŞAMA

Sürreal Portreler

Portre fotoğraflarını en iyi biçimde çekmeyi bir kenara bırakın ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan gerçek dışı sonuçlara yelken açın.

UZMAN TAVSİYESİ

Uzman fotoğrafçıların fotoğraf yorumlamaları

PORTRE SIRLARI

Fotoğraflarınızla insanların ağzını açık bırakmak ister misiniz? Profesyonelleri taklit etmeyi bırakın ve portrecilikte kendi tarzınızı oluşturun. Bu yazıdaki on adımı da uygulayarak sıra dışı görseller meydana getirmeniz neredeyse garanti

YARATICI KAMERA TEKNİKLERİ

Yüzyılı aşkın bir süredir fotoğrafçılar yaratıcılık meraklarını gidermek için garip ve aynı zamanda harika tekniklerle uğraştılar. Günümüz dijital teknolojisinde ise bu yaratıcılığı ortaya çıkartmak her zamankinden daha kolay. İlerleyen sayfalarda bunun en iyi örneklerini bulacaksınız.

MEVSİM SONBAHAR

Altın mevsim geldi çattı, hem de birbirinden harika fotoğraf fırsatlarıyla. Şimdi bunun keyfini sürelim.

BÜYÜK RÖPORTAJ

Uçuş Sanatı

Dünyanın en güzel yerlerinden bazılarını yukarıdan inceleme fırsatını kaçırmayan Amos Chapple, olağanüstü Drone görsellerini ve hava fotoğrafçılığının kısa ömürlü altın çağını Jordan Butter’a anlatıyor.

USTALARIN GÖZÜNDEN RAW

Profesyonel bir fotoğrafçının işlenmemiş Raw dosyalarına gizlice göz atma şansınız olsaydı, işlenmiş fotoğrafla arasındaki farkı görüp işleme sürecinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirdiniz. Bu ay üç profesyonel fotoğrafçıya aynı Raw dosyasını vererek bunları nasıl işlediklerini görmenizi istedik.

EKİPMAN / İNCELEME

Fujifilm X-T10

Elinchrom D- Lite RX4

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ADOBE PHOTOSHOP

1.Photoshop: Sürreal Portre Oluşturun

2.Photoshop: Gündüz Gece

3.Photoshop: Kızılötesi

ADOBE LİGHTROOM

4.Lightroom: Print Modülü

5.Lightroom: Histogram

ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS

6.Kolaj

 

Digital SLR Photography Kasım 2015 Sayı 40


Copyright 2016 - Digital SLR Photography