Digital SLR Photography Aralık 2015 Sayı 41

BÜYÜK RÖPORTAJ

Brett Harkness – Dünyanın en büyük gösterisi

Haberler

Türkiye’den ve Dünyadan haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Ay Işığında Manzara Çekimi

Manzara fotoğrafçısı Helen Dixon altın saatlerin günün tek en iyi seçeneği olmadığını kanıtlamak için karanlık basınca yola koyuluyor.

Göz Alıcı Portreler İçin Basit Çözümler

Pencereden gelen ışıkla aydınlatılmış güçlü portreler çekmek sanıldığının aksine o kadar da zor değil. Caroline Schmidt nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve uygulanacak teknikleri anlatıyor.

Karanlığa Işık Tut

Profesyonel fotoğrafçı Paul Ward size karanlıkta bir objeyi aydınlatırken kolay ve bütçe dostu bir metotla nasıl yaratıcı sonuçlar elde edebileceğinizi gösteriyor.

Altın İhtişam

Sonbahar muhteşem renkleriyle sahnede ama bu kısacık dönemde altın değerinde fotoğraflar çekmek için elinizi çabuk tutmanız lazım. Helen Dixon bu harika mevsimin tadını çıkarmak için bazı teknikler paylaşıyor.

UZMAN TAVSİYESİ

Uzman fotoğrafçıların fotoğraf yorumlamaları

AKARSULAR VE HAREKET

Şimdi ormana gitmenin tam vakti… Manzaraya ilgi ve hareket katan kıvrımlı güzel bir akarsu görüntüleme ihtimali de cabası! İşte biz de bu yüzden amatör fotoğrafçı Brian Pedlar ile profesyonel manzara fotoğrafçısı Ross Hoddinott’u akarsuları hareket halinde fotoğraflamaları için ormana yolladık.

KORKU FOTOĞRAFÇILIĞI

İzleyenin aklını başından alacak görüntülerle dolu fotoğraflar çekmek isteyen okurlarımız için muhteşem bir korku rehberi hazırladık. Manzaradan portreye, ışıklandırmalardan özel efektlere, yeteneklerinizin sınırlarını zorlayacak yeni tekniklere ve içinizi titretecek karelere hazır olun…

DÜŞSEL MANZARALAR

Bir manzara fotoğrafının dikkat çekmesini sağlayan nedir? Işık, kompozisyon, pozlama ya da iyi bir teknik? Genelde bunların tümü gereklidir ancak bunların dışında kilit bir unsur daha bulunmakta: ruh hali. İşte bu noktadan yola çıkarak sizlere bu ayın konusu olarak manzara çekimlerinde sahnenin ruhunu ve sihrini yakalamayı göstereceğiz.

EKİPMAN / İNCELEME

Giriş Seviyesi Kamera Rehberi

Yılbaşı Hediye Rehberi

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ADOBE LİGHTROOM

1.Lightroom: Parlama Efekti

2.Lightroom Presets

3.Lightroom Lens Correction Paneli

ADOBE PHOTOSHOP

4.Photoshop: Saç Seçimi

5.Photoshop: Kar Efekti

6.Camera Raw: İlk Ayarlar

 

Digital SLR Photography Aralık 2015 Sayı 41


Copyright 2016 - Digital SLR Photography