Digital SLR Photography Ocak 2016 Sayı 42

FOTOĞRAF HİKÂYESİ

Magdalena Berny ve Hikâyesi

HABERLER

Türkiye'den ve Dünyadan haberler

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Kış Günbatımı

Profesyonel dış mekân fotoğrafçısı Ross Hoddinott kış mevsiminin neden altın saatleri için en iyi çekim zamanı olduğunu ve renkli manzaralar çekmek için bilmeniz gereken teknikleri anlatıyor.

Dünyayı Saran Ağlar

Profesyonel doğa ve vahşi yaşam fotoğrafçısı Roeselien Raimond sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiği favori makro tekniklerini bizlerle paylaşıyor.

Projektör Portreleri

Uzun geceler ve kısa günler portre çekme isteğinizi mi söndürdü? Jordan Butters size kanınızı tekrar kaynatacak eğlenceli ve kolay bir iç mekân portre tekniği gösteriyor.

Dumanaltı

Eğer yeni bir still - life tekniği denemek için vaktiniz varsa, tüm aradığınız duman izlerinde: yaratıcılık, flaş ve netlemeyle baş etmek. Caroline Schmidt sizinle birkaç dumanlı taktik paylaşıyor.

SON AŞAMA

Duman Sanatı

Duman çekimi zevklidir. Caroline Schmidt bu bölümde bizlere birkaç adımda duman fotoğrafını daha ilgi çekici hale getirmenin yollarını anlatıyor.

Hareketlilik

Çevrenizde yüzlerce insan varken kendinizi yalnız hissettiğiniz oldu mu? Fotoğrafçı Axel Buckert bu hissiyatı tam anlamıyla vurguladığı çoklu pozlama efektini bizlerle paylaşıyor.

Videolu Eğitimler

Siz istediniz, bizde bu işe ilk adımımızı attık ve bu ay videolu fotoğraf eğitimlerinin ilkiyle karşınızdayız!

Pentax K - S2 İle Çekimler

Pentax'ın APS - C sensörlü DSLR fotoğraf makinesi K - S2 ile rahatlığın ve kalitenin üst seviyelerde olduğu bir çekim gerçekleştirdik ve tatmin edici sonuçlar elde ettik. İşte K - S2 ile ilgili düşüncelerimiz.

UZMAN TAVSİYESİ

Uzman fotoğrafçıların fotoğraf yorumlamaları

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Mimari

Bu ay manzara ve mimari fotoğrafçısı Colin Jarvis ile amatör fotoğrafçı Ann Rhodes renkli şehir Manchester'da manzara çekmek için buluşup işe koyuluyor.

BÜYÜK RÖPORTAJ - Hız Tutkusu

Açık yol, üst düzey bir otomobil, cesur bir plan. Tüm bu ayrıntılar bizi otomobil fotoğrafçısı Easton Chang'ın Orta Avustralya'daki hız deneyimine ve tozu dumana nasıl kattığının hikâyesine götürüyor.

BENZERSİZ BİLGİLER SERİSİ - Gece Fotoğrafçılığı

Işığa boğulmuş binalardan renkli trafik izlerine, ışıl ışıl yıldızlarla parlayan gökyüzünden ışıklı köprülere dek karanlıkta çekebileceğiniz çok sayıda konu bulunmakta. Bu ay sizlere bu fırsatları yakalayabilmeniz için çok sayıda teknik ve yaratıcı fikirler hazırladık.

EKİPMAN / İNCELEME

Orta Seviye Kamera Rehberi

Üst düzey Paraflaşlar

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

1.Çekim Teknikleri: Açıkhava Portre için Ekipman Seçimi

2.Çekim Teknikleri: Lokasyon Seçimi

3.Çekim Teknikleri: Modelle İletişim

4.Adobe Brıdge

ADOBE PHOTOSHOP

5.Photoshop: Yazı Aracı

6.Photoshop: İstenmeyen Lekeler

7.Photoshop: Duman Sanatı

ADOBE LİGHTROOM

8.Lightroom: İş Akışı

9.Lightroom: Keskinlik

 

Digital SLR Photography Ocak 2016 Sayı 42


Copyright 2016 - Digital SLR Photography