Digital SLR Photography Nisan 2016 Sayı 45

FOTOĞRAFA DAİR

Türkiye'den ve Dünyadan fotoğrafa dair her şey

OKUR VİTRİNİ

Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

FOTOĞRAF TEKNİKLERİ

Basit adımlarla harika kareler

Altın Tarlalar

Kameranızı kapıp gelmeniz için size el sallayan, sıralar halindeki bahar ekinlerini fark ettiyseniz, profesyonel manzara fotoğrafçısı Helen Dixon'ın iyi fotoğraf çekmek için vereceği birkaç tavsiyeyi kaçırmamanızı öneririz.

Hayal Gücünüzü Ateşleyin

Maytaplar sadece heyecan arayan çocukların kutlamalarda kullandığı şeyler değildir. Still - life tarzının dahi fotoğrafçısı Dina Blenko görsellerinize dinamizm katmak için onları nasıl kullanacağınızı anlatıyor.

Motor Sporlarınızı Fotoğraflamak

Otomotiv ve motor sporları fotoğrafçısı Jordan Butters bir yarış pistinde doğabilecek yaratıcı fırsatlardan bahsediyor. Baylar, bayanlar, kameralarınızı hazırlayın...

Sorunlu Çekimler

Eğer ışık ve mekân bazen aleyhinize işlediği durumlar yaşıyorsanız, Caroline Schmidt size, uygunsuz koşullarda hızlıca harika portre ortamı oluşturma yollarını gösteriyor.

Yağmur Fotoğrafçılığı için 10 İpucu

Yağmurlu günlerde fotoğraf çekme fikri kulağa biraz korkutucu gelebilir ancak birkaç ön hazırlıkla mükemmel kareler yakalamanız mümkün. Yağmurun yaratıcılığınızı arttırmasına izin verin ve damlaların sunduğu olanakları keşfedin

SON AŞAMA

Mevsim Değişikliği

Portre çekimini hangi havada yaparsanız yapın, yaratıcı bir tonlama ve mat efekti uygulayarak ortamı bir anda değiştirebilirsiniz.

FOTOĞRAF HİKÂYESİ

Ross Hoddinott - Sihirli Adalar

UZMAN TAVSİYESİ

Uzman fotoğrafçılardan fotoğraf yorumlamaları

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

MAKRO MUCİZELER

Mikro dünyayla başa çıkmak hem kolay hem de zordur. Bu ay close-up uzmanı Ross Hoddinott ile amatör fotoğrafçı Craig Loftus'u doğaya salıyoruz. Ekibimiz böcek ve diğer minik yaratıkları bulmak için deyim yerindeyse yerlerde sürünüyorlar...

BAŞLANGIÇ REHBERİ - İlkbahar

Günler uzuyor, havalar gün geçtikçe ısınıyor ve yaşamın canlı renkleri tekrar hayata dönüyor. Kuşlar uçuyor, börtü böcek ortalıkta dönüp duruyor; ağaçlıklı alanlar, parklar, bahçeler ve ormanlar harika renklerle doluyor. Bütün bunların tek bir anlamı var: bahar geldi!

YARATICI DİJİTAL TEKNİKLER 2

Fotoğraf uzmanlarımızın özenle hazırladıkları ve fotoğraf çekim becerilerinize yeni bir bakış açısı katacak yaratıcı teknikler ve fotoğraf işleme yaklaşımlarının yer aldığı "Yaratıcı Dijital Teknikler" yazımızın ikinci bölümüyle karşınızdayız

HANGİ ADOBE YAZILIMI?

Çektiğiniz fotoğrafların kalitesini yükseltmek ve yaratıcılığınızı ortaya çıkartmak için bir yazılıma ihtiyacınız var. Bunun için bu yazımızda fotoğraf işleme yazılımları arasındaki farkları ortaya koyuyoruz.

EKİPMAN / İNCELEME

Nikon D750

Westcott Ice Light 2

 

BU AYKİ CD’DE NELER VAR

ÇEKİM TEKNİKLERİ

1.Çekim Teknikleri: Still Life Çiçek Çekimi

2.Çekim Teknikleri: Free Lensing Tekniği

ADOBE PHOTOSHOP

3.Camera Raw – Toplu İşlem

4.Photoshop: Soğuk Portreler

5.Photoshop: Tipografik Portre

6.Photoshop: Renkli Kolaj

ADOBE LİGHTROOM

7.Lightroom: Video Düzenleme

 

Digital SLR Photography Nisan 2016 Sayı 45


Copyright 2016 - Digital SLR Photography