Ocak 2017 Sayı 54

 

Ocak sayımız çıktı. Gazete bayii ve D&R, Migros, Carrefour gibi mağazalardan temin edebilirsiniz. Online sipariş için: https://goo.gl/ckSurH
FOTOĞRAFA DAİR
Türkiye’den ve dünyadan fotoğrafa dair her şey
OKUR VİTRİNİ
Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar
FOTOĞRAF ATÖLYESİ 
DÜŞÜK IŞIK&GECE FOTOĞRAFI
Tek bir gecede neler yapılabileceğini görmek için Ed Hasler’i Londra’da 3 adet iyi fotoğraf çekmekle görevlendirdik.
UZMAN TAVSİYESİ
Uzman fotoğrafçılardan fotoğraf yorumlamaları
2017 FOTOĞRAF FİKİRLERİ
Size ilham vermesi amacıyla 12 farklı fikir hazırladık. Bu fikirlerle kendinizi geliştirebilir, kendinize meydan okuyabilir ve harika kareler çekme konusunda kendinizi teşvik edebilirsiniz. 
DİNGİN SULAR
Manzara uzmanı Ross Hoddinott sakin göller ve fotojenik iskelelerin fotoğrafını çekme konusundaki tavsiyelerini ve deneyimlerini paylaşıyor.
EV STÜDYOSU
Kendi evinde stüdyo fotoğrafı çekmek ister misin? Portre uzmanı Caroline Schmidt, ufak bir bütçeyle nasıl yapıldığını ve etkileyici sonuçları size gösteriyor
KIŞ EĞLENCESİ
İşte kurabiye ve baharat zamanı geldi.Yaşasın yeni bir yılın tüm tazeliği! Dina Belenko kışa ait bir still-life çekiminde büyülü dumanları nasıl oluşturacağınızı anlatıyor.
TIME-LAPSE TEKNİĞİ
Zamanın akışını kaydedin ve bir time-lapse serisi olarak çektiğiniz dünyanın dönüşünü izleyin. Jordan Butters time-lapse tekniğinin çekim ve işleme temellerini sizle paylaşıyor
SON AŞAMA
Time-Lapse görselinizi oluşturma zamanı. Çektiğiniz fotoğrafları nasıl video haline getireceğinizi bu bölümde anlatıyoruz.
BAŞLANGIÇ REHBERİ: LENSLER
Ultra-geniş açıdan süper-telefotoya kadar uzanan odak uzunluklarını biliyor musunuz? İşte dijital kameralar için temel lens türleri.
EKİPMAN
Fujifilm x-t2
Fujifilm’in dijital SLR kameralara alternatif niteliğindeki retro tarzı X-serisi aynasız kameralarının yenisi geldi: X-T2
ÜST DÜZEY KAMERALAR
Kameranızı güncellemek ya da üst düzey bir yeni model almayı düşünüyorsunuz fakat çok sayıda dslr ve aynasız seçeneği karşısında kafanız mı karıştı? Merak etmeyin, sizler için araştırdık!
ÜRÜN HABERLERİ
Fotoğraf dünyasından çıkan en son ürünler..
MİNİ TEST
Cepte taşınabilir Syrp Genie Mini hareket kontrol cihazını sizler için test ettik.

 

 

 

 

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography