Şubat 2017 Sayı 55

 

Şubat sayımız çıktı. Gazete bayii ve D&R, Migros, Carrefour gibi mağazalardan temin edebilirsiniz. Online sipariş için: https://goo.gl/BWtBfF

FOTOĞRAFA DAİR
Türkiye’den ve dünyadan fotoğrafa dair her şey

OKUR VİTRİNİ
Sizlerden gelen en iyi fotoğraflar

UZMAN TAVSİYESİ
Uzman fotoğrafçılardan fotoğraf yorumlamaları 

USTA İŞİ FİKİRLER
Size etki ve stil sahibi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak 12 teknikten bahsediyoruz.

RÖPORTAJ: Matthew cattell
Take a View yılın manzara fotoğrafçısı unvanını kazanan fotoğraf tutkunu Matthew Cattell ile son ödülünün ardından yarışmada birinci gelen görselini tanımak ve fotoğraf yarışmalarındaki ününü anlamak için sohbet ettik… 

YÖNLENDİRİCİ ÇİZGİLER
Manzara ve dış mekân fotoğrafçısı Ross Hoddinott’u güvenli bölgesinden çıkardık ve ona bir gün boyunca sadece yönlendirici çizgileri kullanarak fotoğraf çekme görevi verdik.

GÖKKUŞAĞI DİZİSİ
Eğer kasvetli ve donuk kış havası kameranızı rafa kaldırmanıza sebep olduysa, Catherine Macbride yaratıcılığınızı artırıp biraz renklenmek için harika bir iç mekân aktivitesi öneriyor.

SAĞA DAYALI POZLAMA
Sağa dayalı pozlama tekniğinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Bir iskemle çekin de, size görselinize nasıl daha fazla detay katacağınızı anlatalım.

IŞIKLAR SÖNMESİN
Jordan Butters belli bir zaman dilimi boyunca nasıl birden fazla çekim yapılacağını ve bunların nasıl işleneceğini anlatıyor.

SON AŞAMA
Kendi Gece&Gündüz görselinizi oluşturun.

BAŞLANGIÇ REHBERİ: RAW
JPEG modu da iyidir ancak kameranızın potansiyelini ortaya çıkartabilmek için kontrolü ele almanız gerekiyor. bunu yapabileceğiniz tek yer, RAW dünyası…

Canon EOS 6D
Tüm full-frame DSLR modellerin pahalı, kocaman canavarlar olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Daniel Lezano EOS 6D’nin genel fotoğrafçılık için ne kadar harika bir seçenek olduğunu ortaya koyuyor.

OMUZ ÇANTALARI
Omuz çantaları modaya uygun olmalarının yanı sıra kullanım açısından pratik ve rahatlar. Bu ay sizler için altı lider markadan sekiz çantayı inceledik ve puanlandırdık.

ÜRÜN HABERLERİ
Fotoğraf dünyasından çıkan en son ürünler..

EĞİTİM VİDEOLARI
Dergimizde her ay yer alan eğitim videolarının içerikleri hakkında bilgiler ve izleyebilmeniz için gerekli şifre bu sayfada

 

 

 


Copyright 2016 - Digital SLR Photography